Sıradışı Başarı Yakalayan Gençlerin ZirvesiJCI Türkiye, JCI'ın globalde de ses getiren projesi olan "Ten Outstanding Young Persons" programına yeni bir soluk getiriyor. 26 sene önce Türkiye'de başlayan ve “Türkiye'nin On Başarılı Genci” programı, bu süre içerisinde alanında başarılı işlere imza atan birçok Türk gencini dünya sahnesine taşıyan bir başarıya ulaştı.

Pandeminin bizleri evlerimizde tuttuğu bir Cumartesi günü, genişletilmiş haliyle TOYP 2.0 versiyonu ilk defa "Outstanding Young Persons Summit - OYPS" ismiyle hayat buluyor. Program JCI Türkiye Youtube ve Facebook hesaplarından canlı yayınlanacak.

Yıllardır çok prestijli ödül galalarıyla iz bırakmış TOYP organizasyonu ilk defa bir zirve kimliğine bürünecek. Hem değerli isimleri ağırlarken, hem de dünyada da fark yaratan geçmiş dönem dünya birincilerimizden ilham alacağımız konuşmalarla genç nesillere ışık tutacağız.


İlk OYPS organizasyonunun konukları arasında birbirinden değerli isimler var. İlk oturumda World Business Angel Investor Forum Dünya Başkanı aynı zamanda JCI Global Marka Elçisi Baybars Altuntaş yer alacak. JCI Çankaya Senatörü Burçin Tireli'nin moderatörlüğünde interaktif olarak gerçekleşecek oturuma, JCI 2015 Başkanı İsmail Haznedar ve JCI Türkiye 2020 Başkanı Altuğ Türkdalı sorularıyla katkı sağlayacak.


Bir sonraki oturumda Türkiye'nin ticari diplomasideki öncü kurumu olan ve JCI Türkiye'nin kurucu üyesi olduğu DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ile beraber ortak bir panel gerçekleştirilecek. Oturumun moderatörlüğünü JCI Türkiye 2012 Başkanı ve DEİK Kamboçya İş Konseyi Başkanı Volkan Öztürk üstlenirken, oturumda DEİK Türkiye - Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Berna Gözbaşı, DEİK Türkiye - Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Murat Kolbaşı ve DEİK Türkiye - Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Bayram Akgül yer alacak. Bu sayede gençler global girişimcilik alanında duayen isimlerden bölgesel bilgiler ve tavsiyeler alma fırsatı yakalayacak.İlklerin gecesinde ilk defa TOYP dünya birincilerimizi ağırlamaya başlıyoruz. TOYP Türkiye Talks'un ilk konukları ünlü astrofizikçi Burçin Mutlu Pakdil ve başarılı girişimci Ahmet Kuzubaşlı olacak. Genç yaşta yakaladıkları üstün başarıyla bir çok daha gence ilham veren başarı hikayelerini dinlemek için sabırsızlanıyoruz.Ve gecenin en önemli kısmı “Türkiye'nin On Başarılı Genci” ödül programı. Bu sene bir ilk yapılıp JCI Türk