Ne Yıldı Ama! İşte JCI Türkiye'nin 2021'de Fark Yaratanları

Junior Chamber International şubeleri her sene, hem ulusalda hem uluslararası alanda yıl içerisinde yaptıkları projeler ve ortaya koydukları performanslar ile yarışıyorlar. JCI'da ödül programları güzel bir onurlandırma, elbette tüm üyelerimiz asıl ödülün proje ve etkinlikler ile yaratılan etkinin olduğunun farkında olmasına rağmen yine de heyecanla ödül programının sonuçlarını bekledi.

2021 yılında 25 şubemizin 15 tanesi olmak üzere farklı 89 dosya 16 kategoride alanının en iyisi olmak için yarıştı. Geçmiş dönem JCI Türkiye başkanları, senatörlerimiz ve ulusal yönetimimizin üyelerinin oluşturduğu 30 kişilik jüri listesi farklı kategorilerdeki yılın başarılı isimleri değerlendirdi.


Geçtiğimiz sene ilk defa çevrimiçi gerçekleşen ödül töreni bu sene de yine dijital ortamda gerçekleşti. Geceyi JCI Türkiye yönetim kurulu üyeleri Berna Ülkü Özcan ve Erdem Özdil'in keyifli sunumularıyla gerçekleşti.Gecede açılış konuşması yapan ulusal başkanımız Fatih Şengül: "2021 yılı tüm zorluklara adapte olmak için JCI'da harika örnek olan bir seneydi. Uzun zamandır jürilerin bu kadar çok zorlandığı bir senenin olmadığını düşünüyorum. Bir çok yerel organizasyonumuzda, tutkulu üyelerimiz yine harika aksiyonları hayata geçirdiler. 2022 yılı için şimdiden çok umutluyum." şeklinde paylaştığı düşüncelerinin ardından; geceden sorumlu Başkan Yardımcımız Ayşe Başak Çakır'da süreç ile bilgiler verdi ve heyecanını paylaştı. Ödül gecesine bir çok katkı veren yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra ulusal direktörümüz Ömer Çınğı baştan sona tüm ödül sürecini kısa sürede başarıyla yönetme başarısını gösterdi.


İşte Türkiye'nin 2021 yılında öne çıkan başarılı proje ve isimlerinin kategorileri ve tam listesi:


En İyi JCI RISE Programı: JCI HR Summit, JCI CV

En İyi Liderlik Gelişimine Katkı Projesi: TOYP Akademi, JCI İstanbul

En İyi Girişimcilik Odaklı Proje: Let's Scale Up, JCI Avrasya

En İyi Yerel Kalkınma Programı: İş'te Dijital Kadınlar, JCI İzmir

En İyi Yerel Büyüme & Gelişme: Geleceğe Tohum At, JCI Bodrum

En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi: Köklerinde İyilik Var, JCI Antalya

En İyi Kurumlar Arası İşbirliği Projesi: Hadi İstanbul, JCI Kültür

En İyi Uzun Dönemli Yerel Toplumsal Gelişim Programı: Afete Dirençli Toplum, JCI İstanbul

En İyi Yerel Toplumu Güçlendirme Programı: Business Mentoring, JCI İzmir

En İyi Yerel BM Projesi: 15. Crossroads Uluslararası Film Festivali, JCI İstanbul

En İyi Bireysel Gelişim Programı: SkillSpur, JCI Bahçeşehir

En İyi Ulusal Direktör: Sevinç Yazılıtaş, JCI İstanbul

En İyi Yeni Üye: Özge Tonbil, JCI Avrasya

En İyi Üye: Semahat Menevşe, JCI Bahçeşehir

En İyi Başkan: Emine Zerrin Şakır, JCI Avrasya

En İyi Yerel Organizasyon: JCI Avrasya

Tüm kazananları tebrik ediyor, JCI'a katkılarının uzun senelere devam etmesini diliyoruz. Ödül programının tüm kaydını Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.96 görüntüleme