JCI’ın Global Çerçevede 2021 Yılında Dört Gözle Beklemeniz Gereken 6 Aksiyon


2020 herkes için zorlu bir yıldı, ancak JCI bunu üyelerimizle, paydaşlarımızla ve dünyayla bağlantı kurma şeklimizi yeniden düşünme fırsatı için kullanmaktadır.


JCI globalde ilk kez tamamen çevrimiçi bölge konferanslarını ve ilk hibrit dünya kongresini gerçekleştirdi. Aynı zamanda ekonomileri ayaklandırmak ve yeniden inşa etmek, işgücünü güçlendirmek ve COVID-19 küresel pandemisinin ardından zihin ve ruh sağlığını korumak için JCI RISE girişimini başlattı.


Ama daha yeni başlıyoruz! İşte JCI üyelerinin 2021'de JCI Başkanı Ryubun Kojima'nın önderliğinde bir geleceğe doğru yükselirken sabırsızlıkla bekleyebilecekleri altı global aksiyon konusu.

 

1. JCI RISE girişimini bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak kaynaklar


Pandeminin başlangıcında JCI üyelerinin eylemlerinden esinlenen 2020 JCI Başkanı Itai Manyere, 2020 yılı içerisinde JCI RISE girişimini başlattı. Ancak, işimiz daha yeni başlıyor. İnsanları bir araya getirmek ve COVID-19'un ekonomik ve ruhsal etkilerine değinmek tüm şube ve ulusal kuruluşların çabalarını alacaktır.


JCI üyeleri 2020'de yerel ekonomiler için olağanüstü destek gösterdi ve bu destek 2021'de daha da büyük bir etki yaratacaktır. JCI RISE projelerini yürütmenize ve en iyi uygulamaları diğer üyeler ve kuruluşlarla paylaşmanıza yardımcı olacak daha fazla kaynak bekleyebilirsiniz.


JCI Türkiye ve şubelerimiz olarak bu kapsamda bir çok aksiyon ve etkinlik yapmak için şimdiden hazırlıklara başladı. 2021’de çok daha kapsamlı etkinlikler ile devam edeceğiz.


2. JCI Global Masterclasses - Yeni nesıl eğitimler ile kişisel ve mesleki gelişiminizi teşvik etme fırsatları


JCI Bireysel Gelişim, ihtiyacınız olan önemli becerileri öğrenmenize yardımcı olmak için kendi günümüz dünyasına uyarlıyor. 2021'den başlayarak, sürekli değişen bir dünya ile öğrenmenize ve gelişmenize yardımcı olmak için yeni bir dizi Global Leadership Masterclasses başlatılıyor. Kendi gelişim alanınızı seçin: küresel bir girişimci, küresel bir değişim öncüsü, küresel bir iletişimci veya küresel bir networker olun. (Veyahut hepsini alın!)


Ayrıca World Class Manager kursu sunmak için Global Growth Institute ile ortaklık kuruluyor. Yüzlerce organizasyondan liderlerin en iyi deneyimlerini analiz ederek oluşturulan bu kurs, liderlik şeklinizi değiştireceği düşünülüyor. JCI üyelerine özel bir indirim bile olacak! Konu hakkında duyuruları takipte kalın.


3. Ufkunuzu genişletecek unutulmaz JCI etkinlik deneyimleri


JCI küresel etkinliklerinin bir sonraki sınırındayız. Çevrimiçi ve hibrit etkinlikler aracılığıyla daha fazla insanla nasıl bağlantı kurabileceğimizi gördük. Daha yüksek kaliteli içerik eklerken ve bunları dünyadaki herkes için daha erişilebilir hale getirirken, JCI etkinliklerinin en iyi bölümlerini korumaya odaklandık. 2021 etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin. Farklı bir deneyim derken gemide gerçekleşecek 3 ülkenin dahil olduğu bir konferans kulağa nasıl geliyor? Bu sene JCI Avrupa Konferansı Almanya Rostock’tan demir alıyor.


4. Yenilikçi fikirleri hayata geçiren programlar


2021'de, gerçekten bir fark yaratabilecek başlangıçları desteklemek için yeni bir