JCI’ın Global Çerçevede 2021 Yılında Dört Gözle Beklemeniz Gereken 6 Aksiyon


2020 herkes için zorlu bir yıldı, ancak JCI bunu üyelerimizle, paydaşlarımızla ve dünyayla bağlantı kurma şeklimizi yeniden düşünme fırsatı için kullanmaktadır.


JCI globalde ilk kez tamamen çevrimiçi bölge konferanslarını ve ilk hibrit dünya kongresini gerçekleştirdi. Aynı zamanda ekonomileri ayaklandırmak ve yeniden inşa etmek, işgücünü güçlendirmek ve COVID-19 küresel pandemisinin ardından zihin ve ruh sağlığını korumak için JCI RISE girişimini başlattı.


Ama daha yeni başlıyoruz! İşte JCI üyelerinin 2021'de JCI Başkanı Ryubun Kojima'nın önderliğinde bir geleceğe doğru yükselirken sabırsızlıkla bekleyebilecekleri altı global aksiyon konusu.

 

1. JCI RISE girişimini bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak kaynaklar


Pandeminin başlangıcında JCI üyelerinin eylemlerinden esinlenen 2020 JCI Başkanı Itai Manyere, 2020 yılı içerisinde JCI RISE girişimini başlattı. Ancak, işimiz daha yeni başlıyor. İnsanları bir araya getirmek ve COVID-19'un ekonomik ve ruhsal etkilerine değinmek tüm şube ve ulusal kuruluşların çabalarını alacaktır.


JCI üyeleri 2020'de yerel ekonomiler için olağanüstü destek gösterdi ve bu destek 2021'de daha da büyük bir etki yaratacaktır. JCI RISE projelerini yürütmenize ve en iyi uygulamaları diğer üyeler ve kuruluşlarla paylaşmanıza yardımcı olacak daha fazla kaynak bekleyebilirsiniz.


JCI Türkiye ve şubelerimiz olarak bu kapsamda bir çok aksiyon ve etkinlik yapmak için şimdiden hazırlıklara başladı. 2021’de çok daha kapsamlı etkinlikler ile devam edeceğiz.


2. JCI Global Masterclasses - Yeni nesıl eğitimler ile kişisel ve mesleki gelişiminizi teşvik etme fırsatları


JCI Bireysel Gelişim, ihtiyacınız olan önemli becerileri öğrenmenize yardımcı olmak için kendi günümüz dünyasına uyarlıyor. 2021'den başlayarak, sürekli değişen bir dünya ile öğrenmenize ve gelişmenize yardımcı olmak için yeni bir dizi Global Leadership Masterclasses başlatılıyor. Kendi gelişim alanınızı seçin: küresel bir girişimci, küresel bir değişim öncüsü, küresel bir iletişimci veya küresel bir networker olun. (Veyahut hepsini alın!)


Ayrıca World Class Manager kursu sunmak için Global Growth Institute ile ortaklık kuruluyor. Yüzlerce organizasyondan liderlerin en iyi deneyimlerini analiz ederek oluşturulan bu kurs, liderlik şeklinizi değiştireceği düşünülüyor. JCI üyelerine özel bir indirim bile olacak! Konu hakkında duyuruları takipte kalın.


3. Ufkunuzu genişletecek unutulmaz JCI etkinlik deneyimleri


JCI küresel etkinliklerinin bir sonraki sınırındayız. Çevrimiçi ve hibrit etkinlikler aracılığıyla daha fazla insanla nasıl bağlantı kurabileceğimizi gördük. Daha yüksek kaliteli içerik eklerken ve bunları dünyadaki herkes için daha erişilebilir hale getirirken, JCI etkinliklerinin en iyi bölümlerini korumaya odaklandık. 2021 etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin. Farklı bir deneyim derken gemide gerçekleşecek 3 ülkenin dahil olduğu bir konferans kulağa nasıl geliyor? Bu sene JCI Avrupa Konferansı Almanya Rostock’tan demir alıyor.


4. Yenilikçi fikirleri hayata geçiren programlar


2021'de, gerçekten bir fark yaratabilecek başlangıçları desteklemek için yeni bir Creative Young Entrepreneur Program başlatılıyor. Yerel ve ulusal düzeyde kendi yaratıcı genç girişimci programlarınızı başlatarak katılın. Ayrıca 2021 Bölge Konferanslarında ve Dünya Kongresi'nde pilot oturumlara katılabilirsiniz. Creative Young Entrepreneur Program hakkında daha fazla bilgi edinin.

JCI Creative Young Entrepreneur Awards programı daha önce Türkiye’de 6 sene boyunca Para Dergisi ve Türk Telekom paydaşlığı ile gerçekleştirilmişti. Globalde başlayan bu adım ile ilgili


5. Tamamen yeniden tasarlanmış bir JCI Global Sanal Topluluğu aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki benzer düşünen gençlerle bağlantı kurmanın yeni yolları


2021 yılında yenilenmiş bir web sitesi ve dijital platform yayınlanıyor. Burada, tüm önemli JCI duyurularını bulabilir ve küresel ölçekte işbirliği yapmak için yeni özellikleri keşfedebilirsiniz. Bu arada, geçici JCI Global web sitemizdeki JCI haberlerini takip edebilirsiniz.


JCI Türkiye üyelerine ilave bir güzel haberimiz daha var. Sizlere özel ulusal bir yeni bir dijital platformumuzu kuruyoruz.


6. Problem çözme ve etkili projeler oluşturmak için yenilenmiş bir çerçeve


Yıllardan kullandığımız Active Citizen Framework’ün biraz farklı göründüğünü fark edebilirsiniz. Artık bu çerçevenin yeni bir adı da var: JCI Action Framework. Ancak temel adımlar aynı kalıyor. 2021'de, daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için JCI Aksiyon Çerçevesini dört fırsat alanına nasıl uygulayabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.


2021 için global temamız "One Future - Tek Gelecek", çünkü 2020'den bir şey öğrendiysek; o da bu işte birlikte olduğumuz. Hepimiz geleceğimizi daha iyi bir şekilde şekillendirecek güce sahibiz.


Yeni yılın ilk ayını devirdiğimiz bugünlerde, 2021'de nasıl bir etki yaratacaksınız?
98 görüntüleme