2021 Yılı İz Bırakan JCI Anları: Kapadokya'da Hafızalara Kazınan Bir Zirve Geride Kaldı

Uzun zamandır beklenen JCI Türkiye Güz Zirvesi'nin tüm biletleri 10 gün önceden tükenmişti. Katılımcıların gösterdiği yoğun ilgi, zirveyi güzelleştiren en önemli etken oldu. Cumhuriyet Bayramı heyecanın sardığı atmosferde birbirinden farklı eğitimler ve konuşmacıların yanı sıra topluluk önünde konuşma ve münazara turnuvaları da gerçekleşti. Hafızalarda ise unutulmaz anılar kaldı.

Ulusal başkanımız Fatih Şengül'ün açılış sunumuyla başlayan zirvenin merakla beklenen bir diğer konuğu ise Prof. Dr. Sinan Canan'dı. Bir saati aşan sunumunda, yeni dünyanın cesur insanını tanımlarken bizi uzun bir yolculuğa götürdü. Değerli konuğumuzun karşılaştığı topluluktan büyük heyecan duyması bizleri de fazlasıyla mutlu etti.

Zirve boyunca İsmail Haznedar, Nihal Zoroğlu, Sevinç Satıroğlu, Berna Ülkü ve Gökhan Barışkan gibi JCI'ın deneyimli isimlerinin kendi uzmanlık alanlarındaki harika sunumlarının yanı sıra JCI Türkiye yönetiminindeki tecrübeli isimlerin katkı sağladığı bir çok eğitim de düzenlendi.

İlk gün düzenlenen gala gecesinde Cumhuriyetimizin 98. yılını büyük coşku ve minnetle kutladık. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önce kurtuluş mücadelesinde sonra temellerinden koca bir ülkeyi yeniden refah seviyesi kavuşturma gayretlerini dile getirip, bu yolda ilerlememizin altını tekrar tekrar çizdik. Özel video ve dans gösterilerinin yanı sıra Atatürk'ün sevdiği şarkıları da dinleme şansına sahip olduk.

Gala gecesinde pandemi sebebiyle üyelerin huzurunda yapılamayan başkan devir teslim törenini de gerçekleştik. İlk defa 18 aylık başkanlık yapacak iki isimden geçmiş dönem başkanımız Mehmet Altuğ Türkdalı, kolyeyi Temmuz ayında ulusal başkanlık görevini teslim alan Fatih Şengül'e devretti. Gecenin devamında JCI Türkiye Senatosunun da bayrak devir teslimi yaşandı. Zirvede yapılan senato toplantısı sonunda yeni yönetimi Mikail Çakmak liderliğinde Umay Ayaz ve Murat Çakır deviraldı. Yine senato başkanlık kolyesi gecenin devamında geçmiş dönem senato başkanı Burak Güner'den devredildi. Gecede başka büyük bir heyecan ise uzun yıllar emek verip, ömür boyu gönülden üyelik ve organizasyona bağlılık yemini edecek isimlerin açıklanmasıydı. Ayşe Kuyrukçu, Oğuz Aslan, Kemal Keskin ve Namık Özer Şenol bu onura hak kazanan yeni isimler oldu.

Zirve boyunca herkesin merakla beklediği ise turnuva şampiyonlarıydı. 18 takımın katıldığı Türkçe münazara turnuvasının şampiyonu 9 Eylül takımıyla finalde JCI Avrasya'yı kıyasıya bir mücadele ile geride bırakan JCI İzmir oldu. İngilizce turnuvasında ise JCI Moğolistan'ın Capital ekibi, JCI Kültür şubemiz ile finalde karşılaşıp, birinciliğe ulaştı. Türkçe Topluluk Önünde Konuşma Yarışmasının ise galibi renkli sunumlarıyla dikkat çeken JCI Avrasya yönetim kurulu üyesi Can Gedik oldu.

Hem bölge ekonomisini hem de JCI Kapadokya'yı desteklemek için yola çıkılan zirvede bir çok yabancı misafiri de ağırlama şansına sahip olduk. 8 ülkeden 26 misafire kültürümüzü, ülkemizi ve misafirperverliğimizi deneyimletme şansına sahip olduk.

Zirvenin son gününde ise tüm katılımcılar eşsiz Kapadokya coğrafyasının tadını çıkardı. Sabahın erken saatlerindeki eşsiz balon turumuz akıllarda harika anıların yer etmesine sebep oldu. Aynı zamanda binicilik ve ATV turlarının yanı sıra bölge gezileriyle de tüm misafirlerimiz unutulmaz bir gün geçirdi.

2021 yılı, 2 Aralık'ta İstanbul, Sait Halim Paşa Yalısında gerçekleşecek olan ulusal etkinlik "Ten Outstanding Young Persons of Turkey" ile son bulacak. Fakat 2022 yılında tüm üye ve misafirlerimiz için yoğun bir etkinlik programı bizleri bekliyor olacak. Zirveye değer katan, katılımlarıyla bizleri mutlu eden, ilgi gösterip katılma şansı bulamayan herkese çok teşekkür ediyoruz.


Zirvenin tadını yaşatacak videomuzu ilginize sunuyoruz.


Zirveden diğer keyifli anlar: