top of page
toyp_logo_retina-m.png

2020 TOYP Kişisel Başarı kategorisi Türkiye Birincisi

hande-ari.jpg

HANDE ARI

Hande Arı 1988 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu. 2006 yilinda ÖSSde Turkiye derecesi elde ederek Izmir Ekonomi Üniversitesi Isletme bolumunde tam burslu olarak ogrenim gordü ve 2011 yilinda Lojistik Yonetimi bolumunden cift anadal yaparak , birincilikle mezun oldu. Bu süreç içerisinde bircok burs alarak, Portekizde ogrenim gorme ve Ispanya ve Ingilterede staj yapma sansina sahip oldu.


Mezuniyetinin ardindan, Cin Halk Cumhuriyeti Devleti Burs Konsulunden aldigi 100% burs ile Lojistik yonetimi ve muhendisligi uzerine yuksek lisansini dunyanin denizcilikte onde gelen universitelerinden Dalian Maritime Universitesinde tamamladi.


Yuksek Lisans egitiminin ardindan dunyanin en buyuk RORO gemi filosuna sahip Wallenius Wilhelmsen Lojistik sirketinin Sangay Cin ofisinde Tedarik Zinciri Yoneticisi olarak calismaya baslayan Arı iki bucuk yilin sonunda terfi alarak şirketin Norveçteki genel merkezine Global Ticari Yonetici olarak atandi.

 

3 yıl sonra da dunyanin en buyuk denizcilik tedarikcilerinden Seven Seas sirketine Ticari Yonetici olarak katilan Hande Arı suan şirketin tum global ticari departmanini yonetmektedir.


2019 yilinda Oslo da yapilan bir torenle Norshipping fuarinda denizcilik sektöründe uluslararası başarı gösteren 40 yaş altı kadın profesyonellerin seçildiği 'İzlenecek 10 başarılı kadın' ödülünü almıştır.


Hande Ari Avrupa ve Cin yolculugunun ardindan suan Norveçte yaşamaktadir. Ingilizce, portekizce, ispanyolca, almanca, cince ve norvecce bilmekte olup, dil yeterliligini resmi sinavlar ile kanitlamistir.


1999dan yilindan beri de aktif olarak uzak dogu dovus sanatlari ile ilgilenmektedir. Arı, Karate bransinda 4.DAN siyah kusak, Ju-jutsudan 1.DAN siyah kusak sahibi olup aynı zamanda Karate Antrenorlugu lisansına da sahiptir.

bottom of page