30 Aralık Çar | Junior Chamber International - Genç Lide

JCI KADIKÖY | LiderSen | Lider ne yapsın?

Kayıt Kapalı
JCI KADIKÖY | LiderSen | Lider ne yapsın?

Saat & Yer

30 Ara 2020 17:00
Junior Chamber International - Genç Lide, Balmumcu Mah. Barbaros Bulvarı Gamze Apt. No: 76 D:6 Beşiktaş/İstanbul

Etkinlik Hakkında

Beste Şirin, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve yine aynı Üniversite’de İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Son olarak Arel Üniversitesi İşletme Yönetim Organizasyon Doktorası yapmaktadır, aynı zamanda CTI Co-Active Koçluk eğitimini 2016 yılında tamamlamış ve profesyonel olarak Koçluk yapmaktadır.

İş hayatına Grand Hyatt Istanbul Otelinde İnsan Kaynakları Departmanı’nda başlamıştır. İki dönem halinde görev yaptığı Grand Hyatt İstanbul Otelinde ilk 3,5 yılında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yapmış, daha sonra 2 yıllık aranın ardından Eğitim Müdürü olarak tekrar göreve başlamış ve 2 yıl süreyle bu görevini yürütmüştür. Bu iki dönem arasında ise 2 yıl boyunca Danone A.Ş. firmasında Lüleburgaz ve Gönen Fabrikaları’nın ve Merkez Ofisin iç iletişim süreçlerinin kurgulanmasından ve yürütülmesinden sorumlu İç İletişim Uzmanı rolünü yürütmüştür.

2007 yılında, merkezi Almanya’da yer alan, Avrupa’nın 21 ülkesinde faaliyetlerini sürdüren C&A Moda firmasının Türkiye’ye girmesi ile birlikte İnsan Kaynakları Müdürü olarak şirket kuruluşundan itibaren görev almıştır. Beste Şirin, C&A Moda’nın Türkiye ayağının tüm İnsan Kaynakları fonksiyonlarının kurulmasından sorumlu olarak görev yapmıştır. Türkiye’deki 700 kişilik operasyonun İK Müdürlüğünü 8 yıl boyunca yürüten Beste Şirin 2012 yılından itibaren Türkiye ile birlikte şirketin İtalya operasyonunda da görev almış, İK global projelerinin adaptasyonundan sorumlu olmuştur ve Yönetim Kurulu üyeliğine atanmıştır.

2014 yılı itibariyle Atasun Optik İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevine bu defa Optik Perakendeciliği alanında görevine devam etmiştir. Bu görevinde İnsan Kaynakları süreçlerinin yeniden dizayn edilmesi, büyüyen iş hacmi ve şirketin global entegrasyon sürecinde gereken reorganizasyonun kurgulanması ve gerçekleştirilme süreçlerini yürütmüştür. İşveren markası kimliğinin oluşturulması, Çalışan Bağlılığının arttırılması, Çalışan devir hızının düşürülmesi gibi kritik başarı faktörlerinde önemli iyileşmeler sağlamıştır. Eğitim alanında ise 44 ülkede faaliyet gösteren tüm grup şirketlerinin eğitim süreçlerinin yeniden dizayn edilmesi, yapılandırılması için çalışan uluslararası proje grubunda yer almış ve kendi bölgesinde yer alan 7 ülkede uyarlanmasından sorumlu olmuştur.

Son olarak 2017 yılı itibariyle HD Holding bünyesine İK Direktörü ve İcra kurulu üyesi olarak katılmış ve HD ve Pidem markalarının tek çatı altında toplanmasına ilişkin tüm re-organizasyon sürecinde aktif rol oynamıştır. Halen görevine devam etmekte olan Beste Şirin, şirketin 4000 çalışanı ve 300 restoranı ile Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük restoran zinciri olma hedefine destek vermeye devam etmektedir.

Beste Şirin iki çocuk annesidir.

Etkinliği Paylaş