04 Mart Per | google meet

JCI İzmir | Tohum Takas Şenliği

Kayıt Kapalı
JCI İzmir | Tohum Takas Şenliği

Saat & Yer

04 Mar 21:30
google meet

Etkinlik Hakkında

“Sürdürülebilir bir yaşam”felsefesiyle yola çıktığımız Yeryüzünü Duy Projemize Perşembe günü etkinliklerimizle devam ediyoruz.

Saat.20.00’de Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Strateji Kurulu Üyesi aynı zamanda, UNDP İklim Değişikliği ve Çevre Portföyü’ne danışmanlık yapan Biyolog Güneşin Oya Aydemir’le Gıda ve Tarım’ı konuşacağız.

Saat:21.30’da ise kendi aramızda yerli tohumumuzu yaşatmak için, online bir tohum takası gerçekleştireceğiz.

Geleceğimiz için gıdamıza, tohumumuza ve tarıma sahip çıkmaya, sizleri bizimle “Yeryüzünü Duymaya”davet ediyoruz.

Güneşin Oya Aydemir hakkında:

Biyoloji okudu. Kuş gözlemciliği ile başladığı doğa koruma çalışmalarına Türkiye tabiatını Koruma Derneği merkezi ve Bodrum Şubesi, Ankara Kuş Gözlem Topluluğu, Doğal Hayatı Koruma Derneği, Doğa Derneği çatıları altında devam etti. Atlas Dergisi’nde yazar ve araştırmacı olarak çalıştı. Yeşil Atlas Dergisi’nin editörlüğünü yaptı. İnsan – doğa ilişkisi meselesine kafayı taktığı sırada Buğday felsefesi ve Victor ile tanıştı. O noktadan itibaren emek ve enerjisini Buğday Dergisi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’ne vakfetti. 2007 yılında kırsalda ekolojik bir yaşam deneyimlemek üzere Kazdağları’na göç etti. Burada Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi, Yaşam Okulu ve Bir Tohum Vakfı’nın kuruluşlarına el verdi. Halen Kazdağları’nda yaşıyor, Çamtepe’nin süpürgecisi olarak çalışıyor. UNDP İklim Değişikliği ve Çevre Portföyü’ne danışmanlık yapıyor. Zanaat, sanat ve bilim konularını yeni bir yaşam biçiminin önemli ögeleri olarak bireylerin günlük yaşamlarına sokmak üzere katılımcı çalışmalar tasarlıyor ve uyguluyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği hakkında:

Buğday Hareketi, bütüncül yaşam felsefesine inanarak sürdürülebilir modeller kurma ve bu var olan modelleri destekleme çalışmalarına 12 Ağustos 2002 tarihinden itibaren Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği çatısı altında devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana, dünyanın ve Türkiye’nin birçok farklı noktasından gönüllülerinin ve üyelerinin desteğini alan Buğday Derneği, sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişim; doğa dostu üretim ve tüketim alışkanlıklarının yaygınlaştırılması; kırsal ve kent arasındaki bağların güçlendirilmesi için ulusal ve uluslararası ölçekte yürüttüğü projeler, kurduğu ağlar ve işbirlikleri, katıldığı ve organize ettiği etkinlikler aracılığıyla; tek tek bireylerde ve bir bütün olarak toplumda ekolojik yaşam bilinci ve duyarlılığı oluşturmak için çaba gösteriyor.

https://www.bugday.org/blog/

Etkinlik katılım formu:

https://forms.gle/9aNs4s14zN6d83GY7

Etkinliği Paylaş