top of page

24 Aralık Per

|

zoom.us

JCI AVRASYA | DEPREM HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ ve BİLMEDİKLERİMİZ

JCI AVRASYA | DEPREM HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ ve BİLMEDİKLERİMİZ

Saat & Yer

24 Ara 2020 21:00

zoom.us

Etkinlik Hakkında

Bildiğiniz gibi deprem Türkiye'nin gerçeği..

JCI Avrasya olarak gerçekleştireceğimiz; "Deprem Hakkında Bildiklerimiz, Bilmediklerimiz ve Merak Ettikleriniz" konulu etkinliğimizi sizlere duyuruyor olmaktan mutluluk duyuyorum.

Etkinliğimizin moderatörlüğünü, JCI Türkiye Marka Koordinatörümüz Beyza Birand yapacaktır.

Konuğumuz; Prof. Dr. Haluk Özener'dir. Kendisi; Boğaziçi Üniversitesi / Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü'dür.

Prof. Dr. Haluk Özener; 

Prof. Dr. Haluk Özener 1967 yılında İstanbul’da doğdu. 1984 yılında İstanbul Vefa Lisesinden mezun olup aynı yıl girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden 1988 yılında mezun olmuştur. 

Yüksek Lisans ve doktora derecelerini Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü jeodezi Anabilim Dalında sırasıyla 1992 ve 2000 yıllarında tamamlamıştır.

Doktora çalışması sırası ve sonrasında Massachusetts Institute of Technology’de misafir araştırmacı olarak görev yapmıştır. Prof. Özener’in, SCI, SCI-E kapsamında Uluslararası Hakemli Bilimsel dergilerde yayınlanmış 45 makalesi bulunmaktadır. Bu makaleler 2000 civarında atıf almıştır. Bunlara ilave olarak 350’den fazla  Ulusal ve Uluslararası yayın, bildiri, araştırma, kitap ve makalesi bulunan Özener,  50’den fazla ulusal ve uluslararası projede yürütücü, araştırmacı ve danışman olarak görev almıştır. 

Prof. Dr. Özener, 60’ın üzerinde ulusal ve uluslararası Bilimsel ve Teknik Sempozyum, Kurs ve Konferanslarda bilim komitesi başkanı, organizasyon komitesi başkanı, oturum başkanı olarak yer almıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Jeodezi Anabilim Dalı Başkanlığını sürdüren Prof. Dr. Haluk Özener, aynı zamanda Kagawa Üniversitesinde (Japonya) misafir öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Sekiz yıl Uluslararası Jeodezi Birliği Tektonik ve Deprem Jeodezisi komisyon başkanlığı ve Uluslararası WEGENER çalışma grubu başkanlığı yapan Özener, Ulusal ve uluslararası çeşitli dernek, organizasyon, kurul, komisyon ve çalışma gruplarında mesleki üyelik ve başkanlıklar yapmaktadır.

Halen, Deprem derneği başkanlığı, HKMO Uluslararası İlişkiler Komisyonu başkanlığı  ve TUJK Üniversiteler Temsilcisi görevlerini sürdürmektedir. 

Prof.Dr. Haluk Özener, 2015 yılında “Türkiye Ulusal Jeodezi-Jeofizik Birliği Bilim Ödülü”nü almıştır. 

2015 Mayıs ayından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü müdürü olarak görevini sürdürmektedir. 

Çok değerli konuğumuzu JCI Avrasya'da ağırlıyor olmaktan mutluluk duyuyorum.

Zoom Bilgileri:

Meeting ID: 816 5982 5160

Passcode: 227668

Link: https://us02web.zoom.us/j/81659825160?pwd=ODF0bjRmT3hkL09vcFh6MUN5akRtZz09

Etkinliği Paylaş

bottom of page