19 Nisan Cum | Kaleiçi Yat Limanı

JCI Antalya Karbon Ayak İzi ve Çevre Festivali

JCI Antalya olarak, Muratpaşa Belediyesince Dünya Günü (Earth Day) kutlamaları için 19-21 Nisan 2019 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Çevre Festivaline katılım sağlayacağız.
Kayıt Kapalı
JCI Antalya Karbon Ayak İzi ve Çevre Festivali

Saat & Yer

19 Nis 2019 09:00 – 21 Nis 2019 22:00
Kaleiçi Yat Limanı, Muratpaşa Mahallesi, Tuzkapısı Sk, 07000 Muratpaşa/Antalya, Türkiye

Etkinlik Hakkında

JCI Antalya olarak, Muratpaşa Belediyesince Dünya Günü (Earth Day) kutlamaları için 19-21 Nisan 2019 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Çevre Festivalinde stand etkinliği kapsamında katılım sağlayacağız. Temamız, JCI Türkiye 2019 sloganı olan "0 Karbon Ayakizi" çerçevesinde Muratpaşa Belediyesiyle paydaşlığa katkıda bulunacağız. Bu amaçla festivalde standa katılanların karbon ayakizi ölçümleri yapılacak ve karbon ayakizini azaltmak amacıyla önerilerde bulunulacaktır. Böylece hava kirliliğiyle mücadele amacıyla katılımcılarda farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Ayrıca Çevre Festivali kapsamında 19 Nisan 2019 tarihinde saat 11.00’da antik çağda önemli bir konuma sahip Antalya Kaleiçi Yat Limanında profesyonel dalgıç üyelerimizin desteğiyle sualtı temizliğine, 20 Nisan saat 11.00’da falezlerde ağaçlandırma etkinliğine ve 21 Nisan saat 11.00’da falez üstü temizliğine katılacağız. Doğal yaşamı canlandırmak amacıyla hazırlanmış olan bukaşi toplarını limandan denize atarak deniz dibi bitkisel yaşamı destekleyici doğal gübreleme faaliyetini gerçekleştireceğiz.

Festival süresince katılımcılara JCI Türkiye ve JCI Antalya projeleri ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır.

Yer:

Stand etkinliği : Muratpaşa Kent Meydanı – Muratpaşa / Antalya

Sualtı temizliği (çevre için dalıyoruz) : Kaleiçi Yat Limanı Muratpaşa / Antalya

Ağaçlandırma : Fener Mahallesi – Cumhuriyet Parkı – Muratpaşa / Antalya

Falez üstü temizliği : Mobil Halk Plajı – Şirinyalı Mah. Lara Cd. – Muratpaşa / Antalya

Etkinliği Paylaş