top of page
toyp_logo_retina-m.png

TOYP Dünya Birincilerimiz

EROL USER

“İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” dalında 1988 yılında “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

Erol-User.jpg

ARIN NAMAL

“AIDS Hastalarının Topluma Kazandırılması” konulu çalışması ile “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” dalında 1998 yılında Filipinler – Manila’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

arin-namal.jpg

HARUN GÜÇLÜSOY

“Akdeniz Foklarının Kurtarılması” konulu çalışması ile “Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik” dalında 1999 yılında Fransa – Cannes’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

harun-guclusoy.jpg

HASAN ALANYALI

“Biyomalzemeler” konulu çalışması ile “Fen ve Teknik Gelişme” dalında 1999 yılında Fransa – Cannes’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

man-icon.jpg

HİLMİ VOLKAN DEMİR

“Optoelektronik ve Kuvantum Aygıtları” konulu çalışması ile Bilimsel Önderlik ” dalında 2007 yılında Türkiye – Antalya’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

volkan-demir.jpg

UTKAN DEMİRİ

Her testin maliyetini 1 dolar düşürecek ve hastane dışında bile test sonuçlarını 3 dakikada öğrenilmesini sağlayacak bir cihaz icat ederek “Tıbbi Yenilikler ve Buluşlar” dalında 2009 yılında Tunus – Hammamet’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

utkan-demirci.jpg

TUĞBA KALAFATOĞLU

Dünya kadınlarının siyasette daha aktif yol alması için çalışan Votewomaninpolitics adlı organizda yaptığı çalışmalarla “Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi” dalında 2009 yılında Tunus – Hammamet’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

tugba-kaftanoglu.jpg

ŞAFAK PAVEY

Birleşmiş Milletler’deki görevi esnasında zor durumda olan sayısız insan için insani yaptım çalışmaları ve bu çalışmalarla “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” dalında 2011 yılında Belçika – Brüksel’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

safak-pavey.jpg

HASİBE KIZILTAŞ

“Engelsiz Kariyer” konulu çalışması ile “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Hasibe Hanım 2013’te Brezilya – Rio’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

hasibe-kiziltas.jpg

TÜLİN AKIN

“Tarımsal Pazarlama” konulu çalışması ile “İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Tülin Hanım 2013’te Brezilya – Rio’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

tulin-akin.jpg

BULUT ERSAVAŞ

“İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Bulut Bey 2014’da Almanya – Leipzig’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

bulut-ersavas.jpg

CANAN DAĞDEVİREN

“Tibbi Yenilik ve Buluşlar” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Canan Hanım 2016’da Kanada – Quebec’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

canan-dagdeviren.jpg

MEHMET Z. BAYKARA

“Fen ve Teknik Gelişme” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Mehmet Bey 2016’da Kanada – Quebec’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

mehmet-baykara.jpg

AHMET KUZUBAŞLI

“İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik ” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Ahmet Bey 2017’da Hollanda’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

ahmet-kuzubasli.jpg

ENGİN DURGUN

“Bilimsel Önderlik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Engin Bey 2017’da Hollanda’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

engin-durgun.jpg

BURÇİN MUTLU PAKDİL

“Literatürde ilk defa çift halka yapılı bir eliptik galaksinin tanımlaması” konulu çalışması ile  “Bilimsel Önderlik” dalında 2018’de Hindistan-Goa düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

burcin-mutlu-pakdemir.jpg

DUYGU YILMAZ

İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik kategorisinde TOYP Dünya’19 Birincisi seçilmiş, ve 7 Kasım 2019’da Estonya’da yapılan JCI Dünya Kongresi’nde kendisine ödülü takdim edilmiştir.

duygu-yilmaz.jpg

NAŞİDE GÖZDE DURMUŞ

7 Kasım 2019’da Estonya’da yapılan JCI Dünya Kongresi’nde Tıbbi Yenilik ve Buluşlar Kategorisinde Dünya Birincisi ödülüne layık görülmüştür.

gozde-durmus.jpg
bottom of page