TOYP Dünya Birincilerimiz

EROL USER

“İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” dalında 1988 yılında “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

ARIN NAMAL

“AIDS Hastalarının Topluma Kazandırılması” konulu çalışması ile “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” dalında 1998 yılında Filipinler – Manila’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

HARUN GÜÇLÜSOY

“Akdeniz Foklarının Kurtarılması” konulu çalışması ile “Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik” dalında 1999 yılında Fransa – Cannes’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

HASAN ALANYALI

“Biyomalzemeler” konulu çalışması ile “Fen ve Teknik Gelişme” dalında 1999 yılında Fransa – Cannes’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

HİLMİ VOLKAN DEMİR

“Optoelektronik ve Kuvantum Aygıtları” konulu çalışması ile Bilimsel Önderlik ” dalında 2007 yılında Türkiye – Antalya’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

UTKAN DEMİRİ

Her testin maliyetini 1 dolar düşürecek ve hastane dışında bile test sonuçlarını 3 dakikada öğrenilmesini sağlayacak bir cihaz icat ederek “Tıbbi Yenilikler ve Buluşlar” dalında 2009 yılında Tunus – Hammamet’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TUĞBA KALAFATOĞLU

Dünya kadınlarının siyasette daha aktif yol alması için çalışan Votewomaninpolitics adlı organizda yaptığı çalışmalarla “Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi” dalında 2009 yılında Tunus – Hammamet’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

ŞAFAK PAVEY

Birleşmiş Milletler’deki görevi esnasında zor durumda olan sayısız insan için insani yaptım çalışmaları ve bu çalışmalarla “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” dalında 2011 yılında Belçika – Brüksel’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

HASİBE KIZILTAŞ

“Engelsiz Kariyer” konulu çalışması ile “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Hasibe Hanım 2013’te Brezilya – Rio’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TÜLİN AKIN

“Tarımsal Pazarlama” konulu çalışması ile “İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Tülin Hanım 2013’te Brezilya – Rio’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

BULUT ERSAVAŞ

“İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Bulut Bey 2014’da Almanya – Leipzig’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

CANAN DAĞDEVİREN

“Tibbi Yenilik ve Buluşlar” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Canan Hanım 2016’da Kanada – Quebec’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

MEHMET Z. BAYKARA

“Fen ve Teknik Gelişme” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Mehmet Bey 2016’da Kanada – Quebec’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

AHMET KUZUBAŞLI

“İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik ” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Ahmet Bey 2017’da Hollanda’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

ENGİN DURGUN

“Bilimsel Önderlik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Engin Bey 2017’da Hollanda’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

BURÇİN MUTLU PAKDİL

“Literatürde ilk defa çift halka yapılı bir eliptik galaksinin tanımlaması” konulu çalışması ile  “Bilimsel Önderlik” dalında 2018’de Hindistan-Goa düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

DUYGU YILMAZ

İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik kategorisinde TOYP Dünya’19 Birincisi seçilmiş, ve 7 Kasım 2019’da Estonya’da yapılan JCI Dünya Kongresi’nde kendisine ödülü takdim edilmiştir.

NAŞİDE GÖZDE DURMUŞ

7 Kasım 2019’da Estonya’da yapılan JCI Dünya Kongresi’nde Tıbbi Yenilik ve Buluşlar Kategorisinde Dünya Birincisi ödülüne layık görülmüştür.

Balmumcu Mah. Barbaros Bulvarı,

Gamze Apt. No:76 D:6 Beşiktaş / İstanbul


Telefon: +90 212 275 83 25

E-posta: info@jciturkiye.org

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • twitter
  • LinkedIn - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember